LIBRA FETARE NE PDF

në të gjitha xhamitë e Kosovës, me urdhër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës do të ligjërohet për ruajtjen e sigurisë dhe rëndësisë së saj fetare e. Me aktivitete të larmishme, në bibliotekën “Hivzi Sulejmani”, u shënua Dita botërore e pa marrë parasysh kombësinë, moshën, gjininë apo përkatësinë fetare. libra fetare islame pdf viewer. Quote. Postby Just» Tue Aug 28, am. Looking for libra fetare islame pdf viewer. Will be grateful for any help! Top.

Author: Gubar Kale
Country: Indonesia
Language: English (Spanish)
Genre: Business
Published (Last): 19 March 2004
Pages: 143
PDF File Size: 9.14 Mb
ePub File Size: 6.53 Mb
ISBN: 627-5-66481-852-8
Downloads: 92931
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Voodoolkis

libra fetare islame pdf viewer – PDF Files

E po i tregoj jo per mburrje por per te gjithe komentuesit qe helmatisin kunder ortodokseve shqiptare dhe vllenjve po shqiptare. Avni Xhemajli Ebu Ensarij Pyetja: Keta jane shqiptare te kishes ortodokse fanoliste o i mallkuar i grigjes te se pabeseve te kishes se janullatosit.

Une e njoh fort mire ate zone dhe kam prekur cdo cep te tokes shqipitare. Gra e burra te hijshem, me lekure te bardhe e tipare te theksuara e fine.

Ate gjuh te piset do ta presin te jesh i sigurt po do jen dhembet e tua. Parajmerimi autorit dhe mesazhi martireve eshte se,kisha greke eshte armikja e kombit shqiptare.

Shqipëria ateiste: Si u shembën 2169 kisha e xhami pas urdhrit të Enver Hoxhës

Zhul e morra kishte! Prifterinjte te paguhen nga komunat.

Shume patriot shqiptare qe kerkonin shkeputjen nga perandoria otomane e shikonin si nje zgjidhje te mundshme edhe bashkepunimin me shtetin e ri grek dhe krijimin e nje shteti shqiptaro-grek te ngjashem me ate te Austro-Hungarise.

Marrveshja me greket permbante mesimin e gjuhes shqipe,por ne Kishat ortodokse meshat duhet te ishin ne greqisht gjuhen fetare. Icon of Revista librx Por pengesa me e madhe ishin shumica e feudaleve shqiptare te Shqiperise se mesme dhe te veriut qe nuk deshironin nje shkeputje nga perandoria otomane. Ti ortodoks i thjeshte ke vella nje grek ortodoks dhe armik nje shqipar mysliman. Shpirti i tij shqiptar eshte i levduem perjete. Rrace e paster nf.

  CONVERTING TURBOTAX FILES TO PDF

Saliu nr shesh e beri pershesh. Boll me me politika,me Sali. Kush Lufton per kete vatan e per kete gjuhe gjuhe qe e flasin engjejt pa dallim feje e ka xhenetin te sigurt, inshalla! Ne pergjithesi me pelqejne komentet e tua, por kete here me duhet te te them se fare nuk pajtohem me ty kur thua qe udheheqesit komuniste jane plejada me e madhe e shqiptareve dhe e shqiptarizmes.

Online English Turkish and Multilingual Dictionary 20+ million words and idioms.

Qe per mendimin tim do ishte nje arritje historike duke qene dy popujt shume te ngjashem lbra historikulture e tradita e duke qene te vetmit popuj autokton ne kte gadishull. Njohuri themelore fetare — 8.

Ptyh rrace e keqe! Diturine e Shqiperise shumica Ortodokse keni dashur ta shfarosni juju pra vellezerit e se njejtes fe ne bashkepunim me turkmongolat. Nuk e di ne e ben falas ose paguesh nje gje po te je se cili je e dim shum mir po nuk merremi me qelbesira si ti qe nuk kan njohur babane.

Varferi, fukarallek dhe maskarallek. Per mendimin tim ata ishin nje e keqe shume e madhe qe Shqiperine e bene nder vendet me diktatoriale te botes.

La sua terra [Toka e tij], Bergamo Kjo esht fstare i grekut dhe te ti ja ka arritur qellimit.

Ortodoks i thjesht, mos je gje ai turkofagosi qe ke ndryshuar emrin, se si fjalet e tij po me duken!! Dua ti shtoj dicka kesaj historie, pasi nje nga te paret e mi qe ka qene mik dhe bashkeluftetar i At Stathit dhe Mihal Gramenos, ne lufte kunder grekeve ne Mesare e Biovizhde, kunder turqeve ne Permet e Kolonje dhe kunder haxhi qamilisteve ne Berat, na ka lene disa fjale.

  LA FABULA DE LAS ABEJAS MANDEVILLE PDF

Haki Sharofi – Edukata fetare e morale – pt. Jo rastesisht disa qytete ne jug kane qene djepe te qyteterimit dhe kultures kombetare.

Por Ismail Qemali me siguri nuk e ka ditur se gati vjet para marrveshjes se tij me greket,Kisha greke e kishte filluar misonin e saj per zhdukjen e gjuhes shqipe me Kozma Etolanin,qe bastardet e sotem duan ta bejne shenjtor,kur ne fakt ishte djall.

Teqja bektashiane hap sërish dyert për besimtarët nga mbarë bota | Ballkani | DW |

Kjo ndoshta gjithashtu mund te krjonte nje shtet shume here me te stabilizuar se Shqiperia e viteve te pas-pavaresise dhe sigurisht ndoshta nuk do te ishim pjese e sistemit komunist te mbas Luftes II Boterore qe na groposi ne nje nga vendet me te prapambetura te Europes dhe qe vazhdojme te jemi akoma! At Stath Melani nuk e vrau nje shqiptar i besimit ortodoks por Josif Sorropulli, nje coban nga fshati Sorropull i Dangellise se Permetit i cili banonte ne Greqi dhe vinte shpesh ne fshat.

Jorgoja qe ben shaka says: